Kava u zrnu Passalacqua Miscela Mehari 1 kg
Kodirati: 12892Související produkty
Detailní popis produktu
Kava u zrnu Passalacqua Miscela Mehari 1 kg
"Neobuzdana južnotalijanska energija i legendarna ikona napuljskog kulta kave. Iznimno jaka, sirupasta gusta i izvanredno prodorna kava s monumentalnim tijelom tamne čokolade za najzahtjevnije znalce koji zahtijevaju maksimalni poticaj kofeina, intenzivnu začinjenu aromu i izuzetno gustu, tamnu pjenu."
Žudite li za šalicom kave koja utjelovljuje prepoznatljivu, vatrenu i autentičnu atmosferu najčišće napuljske škole kave bez ikakvih kompromisa ili ukrasa? Miscela Mehari iz kultne obiteljske pržionice Passalacqua (s legendarnim indijskim logotipom) apsolutni je bestseler i jedna od najprepoznatljivijih mješavina u cijelom portfelju brenda. Ovu ekskluzivnu, majstorski usklađenu mješavinu baristi traže zbog svog beskompromisnog temperamenta i snažnog karaktera. Napravljena je od vrlo visokog udjela vrhunske, ručno sortirane afričke i azijske robuste najviše kvalitete, koju osjetljivo balansira odabrana latinoamerička Arabica. Cijela mješavina prolazi proces tradicionalnog, vrlo sporog i dubokog tamnog prženja, koji pouzdano eliminira svaku oštru voćnu kiselost i omogućuje da se duboki tonovi visokopostotne čokolade, prženih orašastih plodova i rijetkih začina u potpunosti razviju. Rezultat je sirupasti, gusti napitak s ogromnom punoćom i dugotrajnim, ugodno toplim gorko-slatkim okusom.
Veliko profesionalno pakiranje od 1 kg idealan je izbor za zaposlena kućanstva kavnih znalaca, zahtjevne urede ili vrhunske gastronomske objekte koji odbijaju kompromise u pogledu jačine okusa i zahtijevaju obilnu zalihu visoko stimulirajućih zrna s bogatim udjelom kofeina za savršeni jutarnji espresso.
☕ Profil okusa: Tamna, tamna čokolada, prženi orašasti plodovi, orijentalni začini i izuzetno gusta krema
Passalacqua Mehari ističe se iznimno masivnom, sirupasto-kremastom teksturom, prodornom aromom s očaravajućom notom svježeg prženja i divno zaokruženom paletom snažnih tonova potpuno oslobođenih voćne kiselosti:
Tamna gorka čokolada: Glavna os okusa očarava intenzivnim, dubokim tonovima visokopostotne čokolade i čistog kakaa, koji tvore masivnu, stabilnu i dominantnu podlogu za cijelu šalicu.
Prženi lješnjaci i kakao: Tijelo kave jasno pokazuje elegantnu, iskrenu gorčinu s podtonom oraha i lješnjaka, prepečene korice kruha i laganog nagovještaja karameliziranog šećera u naknadnom okusu.
Egzotični začini: Na samom kraju, u pozadini se pojavljuje vrlo profinjen, topao trag orijentalnih začina i drvenastih podtonova, dajući piću željenu dubinu i tipičan južnotalijanski šarm.
Iznimno gusta i dugotrajna pjena (crema): Zahvaljujući visokom udjelu vrhunske robuste i majstorskoj napuljskoj metodi prženja, ova mješavina stvara izvrsnu, neobično visoku, kompaktnu i elastičnu pjenu prekrasne tamne orašaste boje, koja nevjerojatno dugo traje u šalici i savršeno zadržava snažnu aromu unutra.
📊 Specifikacije proizvoda
| Parametar | Vrijednost |
| Sastav | Pažljivo uravnotežena mješavina s visokim udjelom vrhunske Robuste i odabrane Arabice (cca. 45% Arabice / 55% Robuste) |
| Podrijetlo žitarica | Prestižne plantaže u Latinskoj Americi, Africi i odabranim regijama Azije |
| Pržionica | Passalacqua SpA (Casavatore, Napulj, Italija) |
| Stupanj prženja | Tamna / Tradicionalna napuljska pržena kava |
| Intenzitet | 5/5 (Visok, snažan, robustan i energičan) |
| Okusne note | Tamna čokolada, čisti kakao, prženi orašasti plodovi, orijentalni začini, karamela |
| Kiselost | Nula, potpuno potisnuta intenzivnim prženjem (1 / 5) |
| Ukupna težina | 1 kg (pakirano u zaštitnoj atmosferi s jednosmjernim ventilom) |
🔢 Nutritivne informacije (Nutritivne vrijednosti)
Čista 100% zrna kave bez dodanog šećera, sirupa, umjetnih aroma ili konzervansa praktički su bez kalorija s prehrambenog stajališta u tekućem obliku. U nastavku su navedene prosječne nutritivne vrijednosti na 100 ml gotovog crnog napitka (npr. tradicionalni jaki espresso) bez dodanog mlijeka i šećera:
| Komponenta | Vrijednost na 100 ml napitka (čisti espresso) |
| Energetska vrijednost | 2 kcal / 8 kJ |
| Masti | 0 grama |
| — od kojih zasićene masne kiseline | 0 grama |
| Ugljikohidrati | 0,3 g |
| — od kojih šećeri | 0 grama |
| Proteini | 0,2 g |
| Sol | < 0,01 g |
💡 Za koga je idealno i kakvu pripremu?
Mješavina Passalacqua Mehari pruža apsolutno izvrsne i dosljedne rezultate u modernim automatskim aparatima za kavu i kućnim, uredskim ili profesionalnim aparatima s polugom. Fantastičan je izbor za pripremu jutarnjeg, beskompromisno jakog espressa ili ristretta s visokim udjelom kofeina za trenutni nalet nove energije i snažno buđenje osjetila. Također je odličan Lungo ili Americano punog tijela za ljubitelje dužih profila kave s izraženim karakterom tamne čokolade, a savršena je i za tradicionalnu pripremu u moka loncu.
Istovremeno, predstavlja apsolutno savršenu, robusnu bazu za sve specijalitete od mliječne kave (cappuccino, latte macchiato, flat white) - zahvaljujući snažnom tijelu i tamnom napuljskom prženju, ima dovoljno snage da s apsolutnom lakoćom probije prirodnu slatkoću umućenog mlijeka i stvori skladan, baršunasto kremast napitak u kojem se iskreni kavin potpis u potpunosti ističe čak i u velikoj količini mlijeka.
Savjet za pohranu: Kava dolazi u visokokvalitetnom pakiranju s jednosmjernim ventilom za aromu koji omogućuje siguran izlaz plinova prženja, ali sprječava ulazak kisika. Nakon otvaranja preporučujemo čvrsto zatvaranje vrećice kopčom ili prebacivanje zrna u hermetički zatvorenu posudu i čuvanje na suhom, hladnom i tamnom mjestu. Zaštitite od izravne topline i vlage kako biste sačuvali iznimnu aromu do posljednjeg zrna. Pakiranje od 1 kg idealan je izbor za svakodnevnu barista kvalitetu.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Passalacqua |
|---|---|
| Hmotnost: | 1 kg |
| EAN: | 8003303007112 |
| Proizvođač: | S. Passalacqua S.p.A., Via Taverna Rossa, 131/133, 80020 - Casavatore (Naples), Italy |
| Položka byla vyprodána… | |